Rövid két év alatt valósult meg a Corvinus Egyetem új oktatási épülete a IX. kerületi Közraktár utca – Czuczor utca – Mátyás utca és Lónyay utcák által határolt tömbben, közvetlenül az UNESCO Világörökséghez tartozó Corvinus Egyetem Főépület szomszédságában, a Duna-parton. Az épület felavatásával lezárult egy több évig tartó folyamat: a közgazdasági egyetem teljes egészében visszaadta az egyháznak a Lónyay Gimnázium ingatlanegyüttesét, ami a legutolsó fázisban az egyetem új könyvtárának kialakításával vált lehetővé.
A 19. század végén kialakult történelmi városszerkezet, a táji adottságok és a Budapest felépítői által létrehozott különleges megjelenés meghatározta a tömb új beépítésének irányait. Az új egyetemi campus főbejárata a Duna-partról nyílik, a Sóház, a Közraktárak és az új épület által határolt térről, amely az egyetem főépülete és a Nagyvásárcsarnok közvetlen szomszédságában helyezkedik el.
A keretes beépítés Duna-part felőli belső udvara a közforgalom számára megnyitott városi tér, mely kiegészíti a belváros itt elhelyezkedő gyalogos zónáit. A keretes beépítés Közraktár utcai frontvonala az épület tömegformálásával alkalmazkodik a Sóház mögötti teret határoló épületek beépítési vonalához. A közforgalom számára megnyitott városi tér a Közraktár utca – Mátyás utca sarkán lehetőséget biztosít az épületegyüttest kiegészítő képzőművészeti alkotás számára. A képzőművészeti alkotás egylényegűvé válik az épület egészével, fokozza annak jelentőségét és megjelenését.
Az aula funkciószervező erejű, összekapcsolja a tömb csendesebb részén elhelyezkedő könyvtárat és oktatási tereket, valamint a Duna felől és a felsőbb szinteken elhelyezett tanszéki irodákat. Egyetemi igény volt a közvetlen, vizuális kapcsolat a könyvtár olvasótermei és az oktatási területek között: mindez az aula térszervező erejével, üveg térelhatároló felületekkel valósult meg. A 100 fős előadók, a földszinten kialakított hallgatói kiegészítő területek, a második és harmadik emeleten kialakított az 500 fős előadó, az első emeleti könyvtár, illetve a kisebb oktatótermek és irodák szintenként közelíthetők meg az aula teréből.
Az építéstechnológiákat, a felhasznált anyagokat a rendelkezésre álló igen rövid kivitelezési időhöz igazodva határozták meg a kiviteli tervekben. A magas dunai vízállás kockázatának kivédésére a munkagödröt résfalak határolják, amelyből kiemelkedik a monolit vasbeton tartószerkezet. A dilatációnkénti gyors szerkezetépítés lehetővé tette a további szakipari munkák munkaterületeinek biztosítását. Az épület homlokzata gyártott kő fokozott hőszigeteléssel, szellőztetett légréteggel, akusztikai nyílászárókkal, külső árnyékolókkal. A belső falak szerelt rendszerűek, akusztikai burkolatokkal, álmennyezetekkel, nyílászárókkal, funkciókhoz illeszkedő padlókkal.