Az épületegyüttes telepítése – helye – városi pozíciója a város egészére nézve meghatározó értékű és jelentőségű. Nem kevesebbre vállalkozik ez a beruházás – mint arra, hogy teljes kiépítésében egyesíti majd a Nyugati Pályaudvar „sín-kanyonja” felett a Terézvárost az Újlipótvárossal. Az építés következő lépcsőivel az Állatkert, a Városliget és a Hősök tere zónája a Podmaniczky utcán és a felülépítéseken keresztül összeköthető lesz majd a Belvárossal is!
Az épületegyüttes lényege konglomerált többcélúsága – így a Váci úti utca- és térstruktúra szerkezetét követő 3 szintes terek, passzázsok kereskedelmi „világa”, s a Váci utcai új promenádot megteremtő Hilton Hotel, ill. az irodaházak karakteres, fegyelmezett, de hitünk szerint nagyon korszerű hangú tégla-architektúrája – vagy a Fejépület csarnokának attraktív, reklám-értékű high-tech deklarációja – s a MÁV utascsarnok részletgazdag, igen „mai” épülete, utascsarnoka.
A Westend építészete, anyaghasználata egyszerre kíván utalni a Monarchia régi vasútállomás-építészetéhez, konkrétabban pedig a Nyugati Pályaudvar „Eiffel csarnokához”.
A ház többszintes tetőkertjei immár a két határoló kerület, s a Belváros szerves részévé váltak. Az építmény több nemzetközi sikere és hazai befogadottsága – látogatottsága etalon értékké emeli – s nem csupán hazai értelemben – e munkánkat.